QUNDIS ısı sayaçları.

QUNDIS ısı sayaçları, merkezi ısıtmalı ısıtma sistemlerinde ısı tüketimini ölçmeye ve kaydetmeye yönelik mükemmel sistem bileşenleridir.

Q heat model serileri, kompakt yapıları ve kolay kullanımları nedeniyle çok çeşitli uygulamalara sahiptir. Söz konusu modeller standart yerden ısıtmalı sistemler, kalorifer sistemleri ve sıcak su ayırma işlemleri için uygundur.

Rahat kayit için görüntü döngüsü mevcut tüketimi gösterir, tarifeli okuma günleri ve okuma değerleri için uyku modunda herhangi bir tuşa basin.

  • kaynaksız: çok çeşitli debi boyutları için
  • iletişimsel: cihaza monte IrDA arabirimi, kablosuz ve M-Bus sistemiyle istediğiniz anda entegrasyon
  • çok amaçlı: Q heat 5’in ısı sayacı veya kombine ısı/soğuk sayaç olarak kullanılabilme imkânı
  • hızlı: 12 saniyede (Q heat 5 US) veya 36 saniyede bir (Q heat 5) ölçüm döngüsü
  • güvenli: seri numaralı mührün yerini ‘Kendiliğinden kilitlenen’ (klip) mühür almıştır
  • esnek: farklı su ve glikol karışımlarına ait su devreleri

İletişim:

ma_07
Emrah Erken
Country Manager Turkey
Tel. +90 532 496 9295
emrah.erken@qundis.com

Q heat 5 US ultrasonik ısı sayacı

Yenilikçi ve oldukça hassas.

Q heat 5 US yenilikçi, patentli ultrasonik ölçüm prosesi temelinde çalışmaktadır. Gücünü, hassas ve güvenilir uzun dönemli kararlılık içeren ölçümlerin gerekli olduğu alanlarda gösterir. Ayrıca, yüksek kaliteye sahip malzemeler eskimeyi, aşınmayı ve tortulaşmayı önler.

Benzersiz kompakt tasarımı son derece kısıtlı alanlarda bile kuruluma olanak tanıyarak, sınırsız konum seçeneği sunar. Elbette Q heat 5 US cihazı çeşitli haberleşme modülleri aracılığıyla tüm QUNDIS sistem ortamına entegre edilebilir. Tüm hacim sayaçları 1,5 m3/sa ve 2,5 m3/sa’lik debi boyutlarında mevcuttur.

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası
(PDF dosyası, 582 KB)

Q heat 5 elektronik ısı sayacı

Kompakt ve çok yönlü.

Q heat 5 elektronik ısı sayacı standart olarak bir IrDA arabirimiyle takılır. Rekorlu ve ölçüm kapsülü modelleri mevcuttur. Veri iletiminin telsiz ile (Q AMR, Q walk-by) veya kablo ile (Q M-Bus) gerçekleştirilmesi gerekiyorsa, cihaza ek bir modül takılabilir.

Su ısıtma gibi özel uygulamalar için hızlı ölçüm döngüsüne sahip donanımlı Q heat 5 ürünümüz mevcuttur. Tüm hacim sayaçları 0,6 / 1,5 ve 2,5 m3/sa’lik debi boyutlarında mevcuttur.

Yeni gösterge döngüsü: Uyku modunda herhangi bir tuşa bastıktan sonra Q heat 5 ısıölçerin göstergesi güncel okumayı, belirlenmiş okuma gününü ve belirlenmiş okuma değerini bir döngüde gösterir. Bu döngü 10 kez tekrar ettirilir. Okuma işlemlerini basitleştirmek için gösterge ölçer güncel değer ile belirlenmiş okuma değerini birbirinden ayırır. Böylece, kiracılar ve deneyimsiz personel için okuma yapmak artık çok daha basit hale geliyor.

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası (English)
(PDF dosyası, 2 MB)

Q heat 5 M-Bus / Impuls-IN ısı sayacı

M-Bus ağlarına mükemmel entegrasyon.

QUNDIS denenmiş ve test edilmiş Q heat 5 dişli tip ısı sayacının iki yeni sürümünü pazara sunacak. Q heat 5 M-Bus / Impuls-IN, entegre M-Bus ve Impuls-IN iletişim arayüzlerine sahip. Bu, standart yük yoluyla mevcut M-Bus ağına azami 2 su sayacının entegre edilmesini sağlıyor. Benzersiz kullanım konsepti sayesinde, ısı sayacının parametrelenmesi çocuk oyuncağı. Bu, montaj işini ve bir M-Bus ağına entegrasyon maliyetini önemli ölçüde düşürüyor. Q heat 5 M-Bus, Impuls-IN arayüzü olmadan da çalışıyor.

Kompakt tasarım ve çıkarılabilir hesap birimi sayesinde, ısı sayaçları alanın sınırlı olduğu yerlerde montaj için ideal. Kendi sınıfında, sadece 63,6 mm’de Q heat 5 M-Bus / Impuls-IN ısıölçer piyasadaki en küçük montaj yüksekliğine sahip.

Product Flyer
(PDF dosyası, 95 KB)

Veri sayfasi (English)
(PDF dosyası, 2,16 MB)

Ultrasonik Kalorimetre Q Heat 5.5 US

Sağlamlık ve yüksek hassasiyet.

Ultrasonik kalorimetre Q heat 5.5 US, en son ultrasonik teknoloji temelinde çalışır. Güçlü yanlarını özellikle hassas ve güvenilir uzun vadeli ölçümün gerekli olduğu her yerde gösterir. Pirinçten ve diğer yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış çok sağlam debimetre, tortu ve aşınmayı da önler.

Kompakt boyutlar ve çıkarılabilir hesaplama ünitesi, alanın son derece sınırlı olduğu ve serbestçe seçilebilen bir kurulum pozisyonu olduğu durumlarda bile kolay kurulum sağlar.

Entegre iletişim sayesinde Q heat 5.5 US, QUNDIS okuma sistemlerine (Q walk-by, Q AMR*, Q M-BUS) kolayca entegre edilebilir. Ayrıca pulse arayüze sahip bir versiyonu da mevcuttur.

Tüm debimetreler 0,6 m3/h, 1,5 m3/h veya 2,5 m3/h nominal debilere sahiptir

* Q AMR – yalnızca Q Gateway 5.5 direct tarafından okuma

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfasi (English)
(PDF dosyası)

Ultrasonik kalorimetre Q heat 5.5 US komp.

Ultra hafif ve son derece hassas.

Ultrasonik kalorimetre Q heat 5.5 US komp. En son ultrasonik teknoloji temelinde çalışır. Güçlü yanlarını özellikle hassas ve güvenilir uzun vadeli ölçümün gerekli olduğu her yerde gösterir.

Sağlam cam elyaf takviyeli ölçüm ünitesi, direnci ve düşük ağırlığı mükemmel bir şekilde birleştirir. Kompakt boyutlar ve çıkarılabilir hesaplama ünitesi, alanın son derece sınırlı olduğu ve serbestçe seçilebilen bir kurulum pozisyonu olduğu durumlarda bile kolay kurulum sağlar.

Entegre iletişim sayesinde Q heat 5.5 US, QUNDIS okuma sistemlerine (Q walk-by, Q AMR*, Q M-BUS) kolayca entegre edilebilir. Ayrıca pulse arayüze sahip bir versiyonu da mevcuttur.

Tüm debimetreler 0,6 m3/h, 1,5 m3/h veya 2,5 m3/h nominal debilere sahiptir

* Q AMR – yalnızca Q Gateway 5.5 direct tarafından okuma

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfasi (English)
(PDF dosyası)

Q heat split ısı sayacı

Yüksek hacim ve sıcaklık için.

Q heat split ısı sayaçlarımız elektronik hesaplama ünitesi, bir hakim sayacı ve sıcaklık sensörlerinden oluşur. Geniş hacimsel debi ve yüksek sıcaklık yükleri için rakipsiz bir cihazdır.

Pompalanan hacme bağlı olarak, ölçüm ünitesi Woltman veya ultrasonik debimetreden değeri alır. Boru bağlantı sistemleri dişli veya flans bağlantılıdır. Değerlerin kaydedilmesi ve görüntülenmesi hesaplama ünitesinin görevidir.

Diğer modern varyantlar kombine ısı ve soğuk sayaç okuma (G13/14) veya solar tesisatlar için su/glikol karışım adaptasyonuna sahiptir (G18/19). Ayrıca dahili m-bus modülü olan cihaz versiyonu , sonradan eklenebilir iletişim sistemleri veya pulse sinyal çıkışlı modüller de uzaktan okuma sistemi içerisine entegre edilebilir.

Product Flyer
(PDF dosyası)