QUNDIS ısı sayaçları.

QUNDIS ısı sayaçları, merkezi ısıtmalı ısıtma sistemlerinde ısı tüketimini ölçmeye ve kaydetmeye yönelik mükemmel sistem bileşenleridir.

Q heat model serileri, kompakt yapıları ve kolay kullanımları nedeniyle çok çeşitli uygulamalara sahiptir. Söz konusu modeller standart yerden ısıtmalı sistemler, kalorifer sistemleri ve sıcak su ayırma işlemleri için uygundur.

Rahat kayit için görüntü döngüsü mevcut tüketimi gösterir, tarifeli okuma günleri ve okuma değerleri için uyku modunda herhangi bir tuşa basin.

  • kaynaksız: çok çeşitli debi boyutları için
  • iletişimsel: cihaza monte IrDA arabirimi, kablosuz ve M-Bus sistemiyle istediğiniz anda entegrasyon
  • çok amaçlı: Q heat 5’in ısı sayacı veya kombine ısı/soğuk sayaç olarak kullanılabilme imkânı
  • hızlı: 12 saniyede (Q heat 5 US) veya 36 saniyede bir (Q heat 5) ölçüm döngüsü
  • güvenli: seri numaralı mührün yerini ‘Kendiliğinden kilitlenen’ (klip) mühür almıştır
  • esnek: farklı su ve glikol karışımlarına ait su devreleri

İletişim:

ma_07
Emrah Erken
Country Manager Turkey
Tel. +90 532 496 9295
emrah.erken@qundis.com

Eradyo entegre ısı sayacı
Q heat 5.5 R

Daha fazla rahatlık için entegre radyo iletişimi.

Yeni, radyo entegreli kompakt ısı ölçer Q heat 5.5 R, konutlarda ve ticari ünitelerde kullanıldığında güvenlik ve esnek ölçüm açısından ikna edicidir.

Isıtma, güneş ve sıcak su arıtma sistemlerinin enerji tüketimini kaydetmek için çeşitli ebat ve bağlantılarda dişli bağlantılı ve ölçüm kapsül tip sayaçlar mevcuttur. Tüm cihaz çeşitleri standart olarak çıkarılabilir bir hesaplayıcı ünite ile donatılmıştır ve kompakt tasarımla desteklenir – ekstra bir iletişim modülü olmadan – bu nedenle yerden tasarruf sağlayan kurulum sağlar. Entegre radyo ve otomatik radyo telegramı başlatma sayesinde, devreye alma ve Q walk-by veya Q AMR telsiz sistemine entegrasyonu hızlıdır. Her 6 saniyede bir kısa ve statik ölçüm döngüsü, çok yüksek bir ölçüm doğruluğu sağlar.

Çok çeşitli gereksinimlere ve kurulum durumlarına esnek bir şekilde tepki verebilmek için, Q heat 5.5 R, sıcaklık sensörlerini değiştirmek zorunda kalmadan sahada gidiş ve dönüş hattı arasında değiştirilebilir. Enerji birimini değiştirmek de mümkündür (GJ – MJ <-> kWh – MWh).

Talep üzerine, tüm ısı sayacı çeşitleri opsiyonel olarak AES şifreleme ile sipariş edilebilir; tarifeye bağlı olarak Q SMP içinde şifre çözme mümkündür.

 

Isı sayacı çeşitleri ve akış değerleri
Dişli bağlantı 80 mm qp 1.5 m³/h
Dişli bağlantı 110 mm qp 0,6 m³/h ve 1,5 m³/h
Dişli bağlantı 130 mm qp 2.5 m³/h
Ölçüm kapsülü Ista IST (G 2 ″) qp 0,6 m³/h, 1,5 m³/h ve 2,5 m³/h
Ölçüm kapsülü Allmess A1 (M77 x 1.5) qp 1.5 m³ /h
Techem TE1 ölçüm kapsülü (M62 x 2) qp 1,5 m³/h ve 2,5 m³/h

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası
(PDF dosyası)

YENİ – Entegre radyo iletişimli ultrasonik ısı sayacı Q heat 5.5 US R

Ölçüm hassasiyeti, gelecekteki güvenliğinizi karşılar.

Ultrasonik ölçüm teknolojisi, montaj sırasında hassas, uzun vadeli doğru ölçümler ve kolay kullanım anlamına gelir. Bu entegre radyo teknolojisi ile birleştirilirse, tüketim verisi toplama alanında bir kolaylık paketi haline gelir. Her 4 saniyede bir kısa, statik ölçüm döngüsü, 1: 250’ye kadar dinamik aralık ve isteğe bağlı ölçüm doğruluğu sınıfı class 2, çok yüksek bir ölçüm doğruluğu sağlar. Isıtma, soğutma ve sıcak su arıtma sistemlerinin enerji tüketimini kaydetmek için 0,6 ila 10,0 m3/h debili dişli sayaçlar mevcuttur. Kompakt tasarım, çıkarılabilir hesaplama ünitesi ve baş üstü kurulum imkanı, dar alanlarda bile kurulum için çok sayıda alternatif sunar. Ayrıca gerekirse, sıcaklık sensörünü değiştirmeden sahada gidiş ve dönüş hattı arasında ve ayrıca enerji birimleri arasında (GJ – MJ <-> kWh -MWh) geçiş yapmak mümkündür. AES cihaz şifrelemesi istek üzerine mümkündür. Şifre çözme, tarifeye bağlı olarak Q SMP içinde otomatik olarak gerçekleşebilir. Yalnızca AMR veya AMR genişletilmiş telegramlara sahip üniteler isteğe bağlı olarak mevcuttur.

Isı sayacı çeşitleri ve akış değerleri
Dişli bağlantı 110 mm qp 0,6 m³/h
Dişli bağlantı 110 mm qp 1,5 m³/h
Dişli bağlantı 130 mm qp 1,5 m³/h
Dişli bağlantı 130 mm qp 2,5 m³/h
Dişli bağlantı 150 mm qp 3,5 m³/h     YENİ
Dişli bağlantı 150 mm qp 6,0 m³/h     YENİ
Dişli bağlantı 260 mm qp 3,5 m³/h     YENİ
Dişli bağlantı 260 mm qp 6,0 m³/h     YENİ
Dişli bağlantı 200 mm qp 10,0 m³/h  YENİ
Dişli bağlantı 300 mm qp 10,0 m³/h  YENİ

SİPARİŞ
EDİLEBİLİR

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası (english)
(PDF dosyası, 582 KB)

Q heat 5 US ultrasonik ısı sayacı

Yenilikçi ve oldukça hassas.

Q heat 5 US yenilikçi, patentli ultrasonik ölçüm prosesi temelinde çalışmaktadır. Gücünü, hassas ve güvenilir uzun dönemli kararlılık içeren ölçümlerin gerekli olduğu alanlarda gösterir. Ayrıca, yüksek kaliteye sahip malzemeler eskimeyi, aşınmayı ve tortulaşmayı önler.

Benzersiz kompakt tasarımı son derece kısıtlı alanlarda bile kuruluma olanak tanıyarak, sınırsız konum seçeneği sunar. Elbette Q heat 5 US cihazı çeşitli haberleşme modülleri aracılığıyla tüm QUNDIS sistem ortamına entegre edilebilir. Tüm hacim sayaçları 1,5 m3/sa ve 2,5 m3/sa’lik debi boyutlarında mevcuttur.

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası
(PDF dosyası, 582 KB)

Q heat 5 elektronik ısı sayacı

Kompakt ve çok yönlü.

Q heat 5 elektronik ısı sayacı standart olarak bir IrDA arabirimiyle takılır. Rekorlu ve ölçüm kapsülü modelleri mevcuttur. Veri iletiminin telsiz ile (Q AMR, Q walk-by) veya kablo ile (Q M-Bus) gerçekleştirilmesi gerekiyorsa, cihaza ek bir modül takılabilir.

Su ısıtma gibi özel uygulamalar için hızlı ölçüm döngüsüne sahip donanımlı Q heat 5 ürünümüz mevcuttur. Tüm hacim sayaçları 0,6 / 1,5 ve 2,5 m3/sa’lik debi boyutlarında mevcuttur.

Yeni gösterge döngüsü: Uyku modunda herhangi bir tuşa bastıktan sonra Q heat 5 ısıölçerin göstergesi güncel okumayı, belirlenmiş okuma gününü ve belirlenmiş okuma değerini bir döngüde gösterir. Bu döngü 10 kez tekrar ettirilir. Okuma işlemlerini basitleştirmek için gösterge ölçer güncel değer ile belirlenmiş okuma değerini birbirinden ayırır. Böylece, kiracılar ve deneyimsiz personel için okuma yapmak artık çok daha basit hale geliyor.

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası (English)
(PDF dosyası, 2 MB)

Q heat 5 M-Bus / Impuls-IN ısı sayacı

M-Bus ağlarına mükemmel entegrasyon.

QUNDIS denenmiş ve test edilmiş Q heat 5 dişli tip ısı sayacının iki yeni sürümünü pazara sunacak. Q heat 5 M-Bus / Impuls-IN, entegre M-Bus ve Impuls-IN iletişim arayüzlerine sahip. Bu, standart yük yoluyla mevcut M-Bus ağına azami 2 su sayacının entegre edilmesini sağlıyor. Benzersiz kullanım konsepti sayesinde, ısı sayacının parametrelenmesi çocuk oyuncağı. Bu, montaj işini ve bir M-Bus ağına entegrasyon maliyetini önemli ölçüde düşürüyor. Q heat 5 M-Bus, Impuls-IN arayüzü olmadan da çalışıyor.

Kompakt tasarım ve çıkarılabilir hesap birimi sayesinde, ısı sayaçları alanın sınırlı olduğu yerlerde montaj için ideal. Kendi sınıfında, sadece 63,6 mm’de Q heat 5 M-Bus / Impuls-IN ısıölçer piyasadaki en küçük montaj yüksekliğine sahip.

Product Flyer
(PDF dosyası, 95 KB)

Veri sayfasi (English)
(PDF dosyası, 2,16 MB)

Ultrasonik Kalorimetre Q Heat 5.5 US

Sağlamlık ve yüksek hassasiyet.

Ultrasonik kalorimetre Q heat 5.5 US, en son ultrasonik teknoloji temelinde çalışır. Güçlü yanlarını özellikle hassas ve güvenilir uzun vadeli ölçümün gerekli olduğu her yerde gösterir. Pirinçten ve diğer yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış çok sağlam debimetre, tortu ve aşınmayı da önler.

Kompakt boyutlar ve çıkarılabilir hesaplama ünitesi, alanın son derece sınırlı olduğu ve serbestçe seçilebilen bir kurulum pozisyonu olduğu durumlarda bile kolay kurulum sağlar.

Entegre iletişim sayesinde Q heat 5.5 US, QUNDIS okuma sistemlerine (Q walk-by, Q AMR*, Q M-BUS) kolayca entegre edilebilir. Ayrıca pulse arayüze sahip bir versiyonu da mevcuttur.

Tüm debimetreler 0,6 m3/h, 1,5 m3/h veya 2,5 m3/h nominal debilere sahiptir

* Q AMR – yalnızca Q Gateway 5.5 direct tarafından okuma

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfasi (English)
(PDF dosyası)

Ultrasonik kalorimetre Q heat 5.5 US komp.

Ultra hafif ve son derece hassas.

Ultrasonik kalorimetre Q heat 5.5 US komp. En son ultrasonik teknoloji temelinde çalışır. Güçlü yanlarını özellikle hassas ve güvenilir uzun vadeli ölçümün gerekli olduğu her yerde gösterir.

Sağlam cam elyaf takviyeli ölçüm ünitesi, direnci ve düşük ağırlığı mükemmel bir şekilde birleştirir. Kompakt boyutlar ve çıkarılabilir hesaplama ünitesi, alanın son derece sınırlı olduğu ve serbestçe seçilebilen bir kurulum pozisyonu olduğu durumlarda bile kolay kurulum sağlar.

Entegre iletişim sayesinde Q heat 5.5 US, QUNDIS okuma sistemlerine (Q walk-by, Q AMR*, Q M-BUS) kolayca entegre edilebilir. Ayrıca pulse arayüze sahip bir versiyonu da mevcuttur.

Tüm debimetreler 0,6 m3/h, 1,5 m3/h veya 2,5 m3/h nominal debilere sahiptir

* Q AMR – yalnızca Q Gateway 5.5 direct tarafından okuma

Product Flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfasi (English)
(PDF dosyası)

Q heat split ısı sayacı

Yüksek hacim ve sıcaklık için.

Q heat split ısı sayaçlarımız elektronik hesaplama ünitesi, bir hakim sayacı ve sıcaklık sensörlerinden oluşur. Geniş hacimsel debi ve yüksek sıcaklık yükleri için rakipsiz bir cihazdır.

Pompalanan hacme bağlı olarak, ölçüm ünitesi Woltman veya ultrasonik debimetreden değeri alır. Boru bağlantı sistemleri dişli veya flans bağlantılıdır. Değerlerin kaydedilmesi ve görüntülenmesi hesaplama ünitesinin görevidir.

Diğer modern varyantlar kombine ısı ve soğuk sayaç okuma (G13/14) veya solar tesisatlar için su/glikol karışım adaptasyonuna sahiptir (G18/19). Ayrıca dahili m-bus modülü olan cihaz versiyonu , sonradan eklenebilir iletişim sistemleri veya pulse sinyal çıkışlı modüller de uzaktan okuma sistemi içerisine entegre edilebilir.

Product Flyer
(PDF dosyası)