QUNDIS AMR ağı.

Q node 5 ağ düğümleri Q AMR sistem çözümlerinin temelini teşkil eder. Ölçüm cihazından tüketim verilerini alır ve bu verileri bina içerisindeki ağa dağıtır. Sonuç olarak, tüketim verileri uzaktan iletim için daima kullanılabilir.

Ağ içindeki düğümler birbirleriyle telsiz haberleşmesi sağlayarak işletim maliyet faturası için gerekli tüm verileri iletirler. Bu prensip toplanan tüketim verilerinin fazlalığını artırır.

Telsiz temelli QUNDIS Q AMR içindeki otomatik uzaktan sayaç okuma daha sonra Q gateway 5 aracılığıyla GPRS/EDGE ile gerçekleştirilir.

İletişim:

ma_07
Emrah Erken
Country Manager Turkey
Tel. +90 532 496 9295
emrah.erken@qundis.com

Q node 5

Gerek iletim gerek alma sırasında ağ düğümü Q node 5 o868 MHz frekansı üzerinden kablosuz performans açısından birden fazla yenilik sunar. Optimize anteni ve yükselteci sayesinde ağ içindeki ölçüm cihazlarının kapsama alanı önemli ölçüde artmıştır.

Ağ düğümlerinin arasındaki mesafe de çok daha artar (farklı katlar arasında yatay veya dikey olarak). Bu, gerekli düğüm sayısını azaltır. Ayrıca, binanın özelliklerine bağlı olarak, ölçüm cihazlarının sayısı %30-50 azaltılabilir.

 • Hızlı telsiz sistemi – megafon/işitme cihazı yükseltecine benzer elektronik parçalara sahip yüksek kapasiteli anten
 • Q AMR uzaktan okuma sistemine kusursuz entegrasyon
 • Cihaz sayısındaki ve montaj gereksinimindeki azalma maliyet tasarrufu anlamına gelir
 • Güvenilir, hızlı ve güvenli ağ modifikasyonu
 • AES şifrelemesi* sayesinde güvenli veri alışverişi

*yazılımın güncellenmesinden sonra

Product flyer
(PDF dosyası, 302 KB)

Veri sayfası
(PDF dosyası, 242 KB)

Q gateway 5

Yeni Q gateway 5 ürünümüz otomatik uzaktan veri iletimiyle tek bir bina içindeki tüm sayaçları ve ağ düğümlerinin takibini benzersiz bir şekilde bir araya getiriyor. 15.000 sayacın tüketim verilerini kaydeder ve bu verileri GPRS/EDGE mobil iletim ile QUNDIS Akıllı Sayaç Okuma Platformuna iletir. Buradan tüm veriler e-posta yoluyla otomatik olarak ofisinize aktarılır. Yüksek performanslı pillerimiz sayesinde Q gateway 5 kesintisiz 10 yıl çalışır.

Bir başka benzersiz özellik: Söz konusu cihazın yanı sıra sizlere SIM kart yönetiminden tam veri barındırmaya kadar çok çeşitli haberleşme hizmetlerini sunmaktayız. Cihazın SIM kartı fabrikada takılmıştır. Gateway’in tüm yapılandırma işlemlerini QUNDIS Akıllı Sayaç Okuma Platformu Q SMP aracılığıyla uygulamaktayız.

 • Benzersiz: pille çalışan GSM Gateway, 15.000 sayacı izler ve bu sayaçların tüketim verilerini kaydeder
 • Üst düzey veri güvenliği: şifrelenmiş mobil iletim, OMS güvenlik modu 7 için hazırlanmış telsiz haberleşmesi, şirket ortağı IBM ile veri barındırma hizmeti verme
 • Kolay kurulum: kurulum için elektrik teknisyeninin bulunması gerekmez
 • Hızlı çalıştırma: Butonla çalıştırma, fabrikada takılan SIM kart ile otomatik ağ artışı
 • Düşük işletim maliyetleri: QUNDIS, SIM kart uygulaması, fiyat listesi/veri hacim işlemesini ve veri barındırma sorumluluğunu üstlenir
 • Yalın proses: tüketim verileri ve durum mesajları önceden belirlenen aralıklarda ofisinize doğrudan e-posta yoluyla gönderilir

Product flyer
(PDF dosyası, 131 KB)

Veri sayfası
(PDF dosyası, 317 KB)