QUNDIS AMR ağı.

Q node 5 ağ düğümleri Q AMR sistem çözümlerinin temelini teşkil eder. Ölçüm cihazından tüketim verilerini alır ve bu verileri bina içerisindeki ağa dağıtır. Sonuç olarak, tüketim verileri uzaktan iletim için daima kullanılabilir.

Ağ içindeki düğümler birbirleriyle telsiz haberleşmesi sağlayarak işletim maliyet faturası için gerekli tüm verileri iletirler. Bu prensip toplanan tüketim verilerinin fazlalığını artırır.

Telsiz temelli QUNDIS Q AMR içindeki otomatik uzaktan sayaç okuma daha sonra Q gateway 5 aracılığıyla GPRS/EDGE ile gerçekleştirilir.

İletişim:

ma_07
Emrah Erken
Country Manager Turkey
Tel. +90 532 496 9295
emrah.erken@qundis.com

Network Node, Q Node 5.5

Q Node 5.5 – AMR uzaktan ölçüm sisteminin verimli kalbi, QUNDIS sayaçlarından S ve C modunda tüketim verilerini alır ve ağ içinde dağıtır. Güçlü radyo performansı sayesinde Network Node, zorlu bina ortamlarında bile son derece yüksek düzeyde çalışır. Network Node, Q Node 5.5, AES şifreli tüketim verilerini de alabilir ve aktarabilir.

 •  S ve C modunda tüm QUNDIS sayaçları ile çalışır
 • En fazla 12 adet Network Node ile otomatik Q AMR ağı oluşturma
 • Q walk-by nesil 5.5 sistemlerinden Q AMR uzaktan okumaya kolayca geçiş yapın
 • AES şifreli cihazlar tarafından alım + yönlendirme ile güvenli veri alışverişi mümkündür
 • S-modu sistemler için Q Node 5 ve WTT16 … ile uyumludur

*yazılımın güncellenmesinden sonra

Product flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası (English)
(PDF dosyası)

Q gateway 5

Yeni Q gateway 5 ürünümüz otomatik uzaktan veri iletimiyle tek bir bina içindeki tüm sayaçları ve ağ düğümlerinin takibini benzersiz bir şekilde bir araya getiriyor. 2.500 sayacın tüketim verilerini kaydeder ve bu verileri 2G/3G/4G mobil iletim ile QUNDIS Akıllı Sayaç Okuma Platformuna iletir. Buradan tüm veriler e-posta yoluyla otomatik olarak ofisinize aktarılır. Yüksek performanslı pillerimiz sayesinde Q gateway 5 kesintisiz 10 yıl çalışır.

Bir başka benzersiz özellik: Söz konusu cihazın yanı sıra sizlere SIM kart yönetiminden tam veri barındırmaya kadar çok çeşitli haberleşme hizmetlerini sunmaktayız. Cihazın SIM kartı fabrikada takılmıştır. Gateway’in tüm yapılandırma işlemlerini QUNDIS Akıllı Sayaç Okuma Platformu Q SMP aracılığıyla uygulamaktayız.

 • Benzersiz: pille çalışan GSM Gateway, 2.500 sayacı izler ve bu sayaçların tüketim verilerini kaydeder
 • Üst düzey veri güvenliği: şifrelenmiş mobil iletim, OMS güvenlik modu 5 için hazırlanmış telsiz haberleşmesi, şirket ortağı IBM ile veri barındırma hizmeti verme
 • Kolay kurulum: kurulum için elektrik teknisyeninin bulunması gerekmez
 • Hızlı çalıştırma: Butonla çalıştırma, fabrikada takılan SIM kart ile otomatik ağ artışı
 • Düşük işletim maliyetleri: QUNDIS, SIM kart uygulaması, fiyat listesi/veri hacim işlemesini ve veri barındırma sorumluluğunu üstlenir
 • Yalın proses: tüketim verileri ve durum mesajları önceden belirlenen aralıklarda ofisinize doğrudan e-posta yoluyla gönderilir

Product flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası (English)
(PDF dosyası)

Gateway , Q Gateway 5.5 direct

Q Gateway 5.5 direct, walk by sayaç okumasından AMR uzaktan okumalarına akıllı geçişi sağlar ve bu nedenle küçük sistemler için idealdir. Gateway, C modundaki tüm QUNDIS ölçüm cihazlarından ve ayrıca doğrudan alım aralığındaki diğer üreticilerin wM-Bus (wireless m-bus) uyumlu, tek yönlü harici sayaçlarından veri alır, Network Node olmadan. Bu yenilik, ağ yönetimi ihtiyacını ortadan kaldırır.

Q Gateway 5.5 direct için de QUNDIS, SIM kart yönetimi ve veri sağlama ile ilgilenir.

1.000’e kadar ölçüm cihazından kaydedilen tüketim verileri, 2G / 3G / 4G mobil iletimi aracılığıyla QUNDIS Akıllı Ölçüm Platformuna (Q SMP) iletilir. Buradan istenen aralıklarda ölçülen değerler e-posta veya SSH FTP otomatik veri aktarımı yolu ile doğrudan servis sağlayıcıya iletilir.

Yüksek performanslı pili sayesinde Q Gateway 5.5 direct, tüm sözleşme süresi boyunca kesintisiz çalışır. Güç beslemeli ürün çeşidi, günlük veri alımı için en uygun çözümdür.

 • Genişletilmiş uygulama aralığı: C-Mode QUNDIS cihazlarının yanı sıra diğer üreticilerin sayaç verilerinin alınması (wM-Bus, tek yönlü)
 • Hızlı ve kolay başlatma: tek düğmeyle başlatma yöntemi, SIM kart kurulumu yok, ağ yönetimi yok
 • Yüksek düzeyde veri güvenliği: şifreli mobil iletim, işbirliği ortağı IBM aracılığıyla veri barındırma, GDPR uyumlu
 • Yalın süreçler: istenen aralıkta e-posta veya SSH FTP yoluyla doğrudan ofise gönderilen tüketim verileri, ‘havadan’ yazılım güncellemeleri

Product flyer
(PDF dosyası)

Veri sayfası (English)
(PDF dosyası)