Sahip olduğumuz sistemler. Her tip konut için ideal.

qamr

Q-AMR her büyüklükteki binalar için otomatik sayaç okuma hizmeti sağlar. Değerler bir GSM telefon ağı veya geniş bant kablo ile güvenli ve hatasız şekilde servis sağlayıcıya iletilir. Veriler hemen ısınma ve işletim masraflarının yanı sıra konut sektörü ve tüketim modellerine ait istatistiklerin gösteriminde de kullanılır.

qwalkby-300x300

Q walk-by daire veya ofislere girme ihtiyacı olmaksızın çalışır. Söz konusu hizmet, sayaç okuma hizmeti yerine binanın halka açık erişim alanlarındaki verileri kolay, hızlı ve güvenli şekilde alır. Kurulum işlemlerinin aşırı maliyetli olmadığı yerlerde veriler binanın dışından da kaydedilebilmektedir.

qmbus

Q M-Bus, Avrupa’nın ‘meter bus’ (m bus) endüstriyel standardını temel almaktadır. Bu kablolu uzaktan veri okuma sisteminin temel özellikleri üst düzey esneklik ve güvenli veri iletimidir. Özellikle bina tasarımı nedeniyle kablosuz veri iletişimin daha az uygun olduğu binalarda kullanılması önerilmektedir.

qopto

Q opto serisindeki tüm cihazlar yakın mesafe optik arayüze (IrDA) sahiptir. IrDA arayüzü sayesinde, kısa mesafeler arasında veri alışverişi kızılötesi ışık vasıtasıyla gerçekleştirilir. Q Opto okuyucunun geçerli tüketim değerlerini önceki yılın verileriyle karşılaştırmasını sağlar.

qbasic

Q basic, tek tek ve doğrudan görsel temas ile okunan cihazları kapsar. Ölçüm sonuçları okuyucu tarafından manuel olarak kaydedilir.

İletişim:

ma_07
Emrah Erken
Country Manager Turkey
Tel. +90 532 496 9295
emrah.erken@qundis.com

Tüketim verileri kayıt tipi

görsel / IrDA telsiz ile kablolu İnternet ile
Çözüm Q basic / Q opto Q walk-by Q M-Bus Q AMR + Q SMP
Üst düzey otomasyon + ++ +++ +++

Özellikler

Güvenli yatırım ++ +++ +++ +++
Düşük takip maliyetleri + ++ +++ +++
Hızlı sayaç okuma + ++ ++ +++
Yıl boyu okuma yapma imkânı + ++ +++ +++
OMS uyumluluğu + + +++ +++
Bina otomasyonunda kullanılır ++ +++
İlgili binalara erişim ++ +++ +++
Ofise doğrudan uzaktan veri transferi + ++ +++
Çözümün genişletilebilirliği + +++ ++ +++
+++ = temel çözüm
++ = en iyi 2. çözüm
+ = önerilen çözüm
= kullanılamaz