Mobil veri okuma sistemi.

Q walk-by daire veya ofise girilmeksizin çalışır. Sayaç okuma hizmeti binanın halka açık erişim alanlarındaki verileri kolay, hızlı ve güvenli şekilde alır. Kurulum işlemlerinin aşırı maliyetli olmadığı yerlerde veriler binanın dışından da kaydedilebilmektedir.

Q walk-by ön tanımlı bir zaman noktasında tüketim verilerini bir mobil veri toplayıcıya gönderen ölçüm cihazları kullanır. Buradan bir mobil uç cihaza aktarılır.

  • düşük toplam maliyet ve hizmet maliyeti
  • kolay ve hızlı veri okuma imkânı
  • zaman kazandırıcı işlemler
  • kiracıyla randevu ayarlanması gerekmez
  • proje planı ve veri toplayıcıların montajı gerekmez
  • kablosuz okuma – daireye girilmesi gerekmez
  • hızlı, elektronik veri iletimi
  • diğer üreticilere ait sayaç okuma cihazları pulse adaptörler ile entegre edilebilir

İletişim:

ma_07
Emrah Erken
Country Manager Turkey
Tel. +90 532 496 9295
emrah.erken@qundis.com

Image broşürü (English)
(PDF dosyası, 6 MB)

Q walk-by – Sayaç okumanın kolay yolu Tüketim verilerinin rahat kaydı

İlgili ürünler

h

Elektronik ısı pay ölçerler

Q module 5.5 water

Modüller

h

Isı sayacı

h

Su sayaçları

h

Mobil veri toplayıcılar

Mobil veri toplayici Q log 5.5 q walk-by sisteminin uzaktan sayaç okumasi için temelidir. Pil ile çalişan cihaz s ve c-mode moddaki radyo protokollerini güvenli ve hizli bir şekilde alir. Daha sonra aldiği tüketim bilgilerini bluetooth ile dizüstü bilgisayara veya windows tabletlerine iletir. Otomatik kapama fonksiyonu sayesinde şarj edilebilir pil 10 saatten fazla tutar. Q log 5.5 ile hem s-mod hem de c-mod montajlarinda karişik olarak okuma yapabilmek   mümkündür.

h

Okuma yazılımına sahip PDA/dizüstü bilgisayar

PDA/dizüstü bilgisayar mobil veri okuma işlemlerinin temelini teşkil eder. Bluetooth arayüzü üzerinden mobil veri toplayacıdaki verileri alır. Aynı zamanda entegre ACT46 okuma yazılımı veri iletimini denetler ve izler. QUNDIS yazılımının kapsamlı alma ve gönderme fonksiyonları sistemin mevcut veri işleme yapısına optimum adaptasyonunu sağlar.