QUNDIS duman alarmları.

Bir bakışta QUNDIS duman alarmları

Yangın alarmı veya duman dedektörü olarak da adlandırılan duman alarmları, yangın durumunda duman oluşması ve dumanın algılanması nedeniyle alarm veren cihazlardır. Yüksek sesli uyarıcı bir bip sesi ve görsel bir sinyal ile çevredeki insanları tehlikeye karşı uyarırlar.

Almanya’da satılabilmeleri için EN 14604 sertifikasyon yönergesi duman alarmları için geçerlidir. Diğer hususların yanı sıra, bu direktif aşağıdaki maddeleri düzenlemektedir:

  • Duman cihaza her taraftan girebilmelidir.
  • Duman giriş delikleri 1,3 milimetreden daha geniş olmamalıdır. Bu kirlenmeyi önler.
  • Alarm sesi 3 metrelik bir mesafede en az 85 dB’lik bir ses seviyesine sahip olmalıdır.
  • Duman alarmları, pil gücünün düşük olması durumunda pilin değiştirilmesi gerekmeden 30 gün önce bina sakinlerini uyarmalıdır.
  • Her duman alarmının işlevlerini test etmek için bir yolu olmalıdır.

QUNDIS duman dedektörleri gerekli fonksiyonların ötesine geçer: yenilikçi elektroniği minimum boyut ve maksimum güvenilirlikle birleştirir. Cihazlar, fotoelektriksel bir işlemle tehlikeli duman oluşumlarını erken bir aşamada tespit eder ve tehlike durumunda akustik bir alarmı tetikler.

Duman dedektörleri doğal olarak kirlenmeye maruz kaldığından, yıllar içinde işlevleri azalır. Ama bu durum ürünlerimiz için geçerli değildir! Cihazlarımız, temel sinyali otomatik olarak yeniden ayarlayarak kirlenme miktarını azaltır. Bu, onlara kompanzasyonsuz duman dedektörlerinden 2,5 kat daha uzun bir hizmet ömrü sağlar. Böylece doğru olmayan alarmlar mümkün olduğunca önlenmiş olur. Kalıcı olarak takılan pil sayesinde, duman dedektörlerimiz en az 10 yıllık bir hizmet ömrüne sahiptir.

Sonuç: QUNDIS duman alarmları %100 güvenilir bir şekilde çalışır ve özellikle yüksek kalite gereksinimlerini karşılar.

İletişim:

ma_07
Emrah Erken
Country Manager Turkey
Tel. +90 532 496 9295
emrah.erken@qundis.com

Duman alarmı Ei6500-OMS

Güvenlik ve kullanım kolaylığı mükemmel bir uyum içinde.

QUNDIS ürün portföyünü Ei6500-OMS, standardına uygun 4. nesil kablosuz duman alarmı ile genişletmektedir. Kalıcı olarak monte edilmiş 3V lityum pil ve wM-Bus uzaktan denetim modülü ile bu duman alarmı, DIN 14676-1 Yöntem C’ye uygun olarak tamamen uzaktan denetim için idealdir.

Düzenli, otomatik kendi kendine test ve kablosuz radyo iletimi sayesinde, ilgili veriler herhangi bir zamanda uzaktan rahatça iletilebildiğinden, yerinde yapılan yıllık denetim artık gerekli değildir. Örneğin, enerji beslemesi, duman sensörleri veya demontaj ile ilgili veriler ve işlevsel olarak önemli olan diğer durum mesajları. Mevcut gerekli süreçler bu şekilde basitleştirilebilir ve böylece tasarruf sağlanabilir.

Sistem entegrasyonu son derece basittir: tavana montaj yapıldıktan sonra duman alarmı otomatik olarak çalışmaya başlar ve QUNDIS
Q AMR veya Q walk-by sistemine veri telegramları gönderir. Yüksek güvenlik standardı, OMS-Şifreleme Modu 5’e göre AES-128 veri şifreleme ile garanti edilir.

QUNDIS ve Q SMP ile şifre yönetimi de karmaşık değildir. Siparişinizi verdikten sonra, e-posta ile elektronik bir QUNDIS irsaliyesi (eLS, csv dosyası) alacaksınız. Başarılı bir eLS içe aktarımından sonra Q SMP’de otomatik şifre çözme işlemi gerçekleştirilebilir. İhtiyacınız olan tek şey QUNDIS’ten ilgili bir Q SMP tarifesidir.

Product flyer (English)
(PDF dosyası, 125 KB)

İhale metni (English)
(PDF dosyası, 418 KB)

Ei650i duman alarmı

Güvenilir ve emniyetli.

Ei650i bağımsız duman alarmı olup kalite ve güvenilirlik açısından gerçek bir yıldızdır ve kullanımda kendini milyonlarca kez kanıtlamıştır. EN 14604 ürün standardına ek olarak, vfdb direktifi 14/01 ile de uyumludur ve bu nedenle “Q” mührünün katı gereksinimlerini karşılar (VdS tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır, test numarası G211009).

Bu nedenle Almanya’nın duman alarmı pazarındaki önde gelen kaliteli ürünlerden biridir. Ev sakinlerini rahatsız etmemek için istenmeyen LED yanıp sönmeleri engellenmişti.

Duman alarmı ayrıca entegre kir dengeleme özelliğine sahiptir ve Ei650i‘nin kanıtlanmış özelliklerine ek olarak, genişletilmiş susturma işlevi ve özel teşhis özellikleri gibi ek işlevlere sahiptir.

Bir veya iki vida kullanılarak doğrudan tavana monte edilebilir. Alternatif olarak Ei650i, Ei650 veya Ei605 serisinin mevcut Ei duman alarmı montaj plakalarına takılabilir

Product flyer (English)
(PDF dosyası, 125 KB)

İhale metni (English)
(PDF dosyası, 418 KB)