Uzaktan sayaç okumada üstün teknolojiye sahip sistem.

Q AMR, otomatik sayaç okuma AMR alanında üstün teknolojiyi temsil eder. Isı, su, elektrik ve gaz tüketim değerleri kablosuz düğümler aracılığıyla toplanır ve ardından doğrudan kullanıcıya iletilir.

Bu çözüm, binada OMS standardına göre çalışan tüm kablosuz cihazların kaydına olanak tanır. Veriler telsiz iletimiyle otomatik olarak ve gereken aralıklarda kaydedilir. Q AMR, ev otomasyonuna ilişkin Avrupa KNX standardı ile uyumludur.

Veri iletimi ve işlemesine yönelik alternatif bir çözüm olarak en son geliştirilen QUNDIS akıllı sayaç platformunu da (Q SMP) kullanabilirsiniz. Bu platform veri güvenliğinde olası en yüksek standardı temsil etmektedir.

  • Düşük toplam maliyet ve servis maliyetleri
  • Sık faturalandırma için basit, hızlı ve doğru okuma işlemleri
  • Düşük işçilik ve zaman gereklilikleri (binaya girilmesi gerekmez)
  • Çeşitli büyüklükteki tesisler için ölçeklendirilebilirlik
  • OMS uyumu, farklı üreticilere ait cihazların entegrasyonunun sağlanabilmesi anlamına gelmektedir
  • Anında elde edilen tüketim bilgileri kiracıları enerji tasarrufunda bulunmaya teşvik eder.

İletişim:

ma_07
Emrah Erken
Country Manager Turkey
Tel. +90 532 496 9295
emrah.erken@qundis.com

Image broşürü (English)
(PDF dosyası, 6 MB)

Yeni Q AMR + Q SMP

Önde gelen otomatik uzaktan sayaç okuma ve güvenli veri işleme kombinasyonu.

İlgili ürünler

h

Elektronik ısı pay ölçerler

h

Modüller

h

Isı sayaçları

h

Su sayaçları

h

Duman alarmı

Ei6500-OMS, duman alarmı pazarındaki kaliteli ürünlerden biridir. Entegre radyo modülü, durum mesajlarının kendini kanıtlamış QUNDIS uzaktan sayaç okuma sistemleri aracılığıyla iletilmesini sağlar.

h

Smart Meter Gateway

Q gateway 5 binadaki uzaktan okumayı uygulamaya sokar. İletişimler arayüzlendiğinde GSM/GPRS veya TCP/IP’den birini seçebilirsiniz. Ağ geçidine ait tüm idari ve veri kayıt işlemleri Q SMP akıllı sayaç okuma platformunun web portalı üzerinden uygun şekilde denetlenebilir.

h

Network node

Q AMR uzaktan okuma sisteminin merkezinde yer Alan Q node 5 – ağ düğümü sayaçlardaki tüketim verilerini alır ve bu verileri ağ içerisine dağıtır. Ayrı ayrı ağ düğümleri birbirleriyle haberleşerek tüm okuma değerlerini verebilir. Söz konusu değerler mevcut herhangi bir düğüm üzerinden telsiz veya kablo bağlantısı ile yerinde okunur.