QUNDIS tanıtım

Enerji hedefleri

QUNDIS technology reduces energy consumption.

2012’de AB Avrupa Enerji Etkinliği Direktifini (EED) çıkardı. Amaç, 2020 yılına kadar %20 oranında enerji tasarrufu sağlamaktır.

Avrupa’daki ev işlerinde şu anda gerekli birincil enerjinin yaklaşık %78’i ısınma ve su ısıtma için tüketilmektedir. Bu, bireysel tüketicilerin davranışının enerji tasarrufunda önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

QUNDIS sistem çözümleri gerek özel gerek işletme düzeyinde enerji tasarrufu faaliyetlerini desteklemektedir. Sistemlerimizin enerji ve ısınma maliyetlerini %30 oranında düşürdüğü kanıtlanmıştır.

QUNDIS ölçüm cihazları şeffaflık yaratır.

Hem kiracılar hem ev sahipleri tüketimi daima izleyebilir; üstelik daha da önemlisi her bir odayı ayrı ayrı takip edebilir. Sayaç okuma hizmet sağlayıcıları uygun değerlendirme ve hizmet maliyet faturasına entegrasyon için ihtiyaç duydukları tüm verileri alırlar.

Sonuç: Maliyet ve çevre faktörleriyle ilgili farkındalık tüm taraflar arasında artmaktadır. Kiracılar QUNDIS teknoloji çözümleri sayesinde tüketim davranışlarını aktif şekilde değiştirebilmektedir.