QUNDIS ürün optimizasyonları

Mayıs ayından bu yana QUNDIS Modularis su sayaçları için yeni Q module 5.5 water’ı sağlıyor. Önceki nesil ile karşılaştırıldığında iki kat daha fazla radyo aktarım performansı sunuyor. Radyo modülü QUNDIS AMR ve walk-by kurulumlarının güçlendirilmesi için idealdir. Ayrıca Q gateway 5 akıllı sayaç ağ geçidi şimdi şebeke bağlantıları ile birlikte mevcuttur ve esnek veri okumasına izin verir. Sonbahardan bu yana QUNDIS bütünleşik radyo aktarımıyla birlikte yeni Q water 5.5 su sayacını sağlamaktadır.

Uzaktan okuma için modül: optimize edilmiş radyo aktarımı ve esneklik

Q module 5.5 water için yeni eklenti radyo modülü, Modularis su sayaçları QUNDIS cihazlarının denenip test edilmiş neslinin ileri gelişimidir. C-Mode’un piyasaya çıkması standart binalardaki aktarım mesafesinin neredeyse iki katına çıkmasını sağladı. Bu ise eklenti modülü sayesinde ölçme hizmetlerinin artık, radyo aktarımıyla tüketim verilerinin yılda 365 gün uzaktan ölçebileceği anlamına gelmektedir. Geçmişte, bu işlem yalnızca AMR sistemleriyle mümkündü. Bu ürün ölçme hizmeti sayesinde tüketim verilerinin kaydedilmesinin ve hizmet maliyetleri faturalandırılmasının planlanmasında daha fazla esnekliğin keyfini çıkartın. Sayaç okuması şantiye ve hareketli formda uygulanabilir, çünkü – walk by radyo telegramlarına paralel şekilde, Q module 5.5 aynı zamanda AMR telegramlarını aktarır. Mevcut QUNDIS AMR kurulumları donanım veya yazılım değişiklikleri olmaksızın entegre edilebilir.

Şebeke bağlantılı yeni Gateway sürümü esnek veri okumaları sağlar

Maksimum 5 AMR ağını izlemek ve kaydetmek için, QUNDIS şimdi Q gateway 5 akıllı sayaç ağ geçidinin bir sonraki sürümünü sağlıyor. Yeni ağ geçidi şebekeye bağlanabilir ve böylelikle artık pil ömrüne bağlı değildir. Bu ürün değişkeni özelikle sık okuma yapılan ölçme hizmetlerine ve konut şirketlerine ve gaz ya da elektrik tüketim verilerinin kaydedilmesine uygundur. Enerji kaynağına bakılmaksızın, şebeke bağlantılı yeni ağ geçidi pille çalışan sürümle aynı teknik özelliklere sahiptir. Ayrıca paketlerin tümü ağ geçidi işlemlerinin yönetimi için bulut tabanlı QUNDIS akıllı ölçme platformunun kullanımını içerir.

Entegre radyo aktarımlı yeni su sayaçları sonbaharda piyasaya çıkacaktır

Ekim ayında QUNDIS Q water 5.5 adı altında yeni nesil elektronik su sayaçlarını piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu cihazlar entegre 868 MHz radyo modüle sahiptir, bu modül walk-by ve AMR radyo telegramlarını eş zamanlı aktarır. Bu ise müşterilerin C- ve S-Mode iletişimi arasında seçim yapmasına izin verir. Bu ürünle birlikte, ayrıca tipik binalardaki aktarım mesafesi önceki nesil cihazlarla karşılaştırıldığında gözle görülür şekilde artacaktır. Dahası, su tüketim verilerinin yılda 365 gün mobil formda okunması olası olacaktır.

Ek olarak, QUNDIS Q water 5.5 sayacı için ölçüm kapsülü değişkeninin seçilmesini önemli ölçüde arttırmayı planlıyor. Hedef, tüm büyük üreticiler tarafından üretilen en yaygın standart tekli boru bağlantı parçaları için uyumlu sürümleri sunmaktır. Aynı zamanda vidalı tip sürümler soğuk ve sıcak su tüketiminin ölçülmesi için mevcut olacaktır.